Cwiczenia na odchudzanie nog — proste i efektywne

W niektórych częściach ciała tłuszcz odkłada się łatwiej niż w innych. Należą do nich brzuch, w obrębie którego tworzy się popularna oponka, biodra, pośladki oraz uda. Tkanka tłuszczowa w tych okolicach jest wyjątkowo uparta i bardzo trudno jej się stamtąd pozbyć. Warto się zorientować, które cwiczenia na odchudzanie nog są najskuteczniejsze.

Trening siłowy

Przysiady tradycyjne i bułgarskie oraz wykroki są najlepszymi sprzymierzeńcami w walce o smukłe nogi. To bardzo proste aktywności, które można wykonywać praktycznie wszędzie. Trzeba jednak przestrzegać kilku prostych zasad, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i uchronić się przed urazami.

Nie wolno robić niczego na siłę, jeśli nie dysponuje się odpowiednią mobilnością i ma się np. trudności z wykonaniem poprawnego przysiadu. Tzn. z utrzymaniem wyprostowanych pleców oraz linii kolan poza linią palców u stóp. Wówczas można to ćwiczenie zastąpić siadaniem na zwykłym krześle i wstawaniem z niego.

Przy wykrokach należy zadbać o to, by wysuwać stopę na odpowiednią odległość, dość znaczną, która pozwoli na niskie zejście. Tutaj również kluczowe jest zachowanie wyprostowanej sylwetki. Klatkę piersiową należy wypychać do przodu. Łopatki mocno ściągać do siebie.

Bardzo prostym i relaksującym ćwiczeniem na odchudzanie, jest też unoszenie nóg w leżeniu na boku bądź w klęku podpartym. W pierwszym przypadku głowę podpiera się na dłoni opartej łokciem o podłoże. Jedną z nóg unosi się i opuszcza. Po kilkukrotnym powtórzeniu zamienia się stronę. Drugi wariant polega na podnoszeniu na zmianę — raz lewej, raz prawej nogi ugiętej w kolanie, podeszwą stopy do góry.

Cwiczenia aerobowe na odchudzanie nog

Trudno wyobrazić sobie kompletny plan treningowy bez aerobów. Dobra wiadomość jest taka, że nawet zwykły spacer zalicza się do tego typu aktywności i oczywiście wpływa pozytywnie na redukcję tkanki tłuszczowej w obrębie ud i pośladków. Już 30-minutowa przechadzka każdego dnia może po kilku tygodniach przełożyć się na zauważalne rezultaty.

Dobrze urozmaicać sobie treningi i robić to, co lubi się najbardziej. Można maszerować, biegać czy jeździć na rowerze. Wszelka aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest niezwykle skuteczna w walce z nadwagą.

Aerobowe ćwiczenia na odchudzanie nóg da się też wykonywać w domu. Do najskuteczniejszych, które angażują wiele partii mięśniowych zaliczają się burpees, inaczej zwane krokodylami. Można je opisać jako padnij, powstań z wyskokiem i klaśnięciem nad głową. Świetne są też popularne pajacyki. Ponadto maszerować lub biegać w miejscu można nawet podczas oglądania ulubionego serialu. Od czasu do czasu warto też poskakać na skakance.

Redakcja smoczajama.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.