Siłownia w domu – jakie akcesoria kupić?

Jeśli brakuje Ci siłowni, to stwórz swoją własną w domu! Takie rozwiązanie pozwoli na regularne ćwiczenia, i to o jakiej tylko porze dnia chcesz! Zamiast karnetu na siłownie możesz zainwestować pieniądze w odpowiedni sprzęt. Postaw na to, z czego sam najczęściej korzystasz. Stworzenie własnej siłowni jest w wbrew pozorom całkiem proste. Przy odpowiednich funduszach i odpowiedniej ilości miejsca wszystko może się udać! Jednak jakie akcesoria warto kupić? Jak powinna wyglądać siłownia w domu? Oto nasze porady!

Siłownia w domu – ile to kosztuje?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje taka siłownia w domu? Czy jest to w ogóle w zasięgu naszych rąk? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od naszej siłowni. Z pewnością na pełen zestaw maszyn, przyrządów i akcesoriów nie stać każdego. Jednak w domu możemy mieć całkiem praktyczną, małą siłownię, która sprawdzi się jako zastępstwo tej tradycyjnej. Co więcej, w takim miejscu możesz ćwiczyć kiedy tylko chcesz – bez wychodzenia z domu! Dlatego też cena siłowni w naszych czterech kątach jest mocno uzależniona od tego, co chcemy osiągnąć. Jednak już za kilkaset złotych stworzymy bardzo obiecujące miejsce!

Co warto kupić do swojej siłowni w domu?

Na początek powinniśmy wygospodarować miejsce, w którym będzie nasza siłownia. Na tej podstawie ocenimy, co może się w niej znaleźć. Najwięcej miejsca zajmie nam ławka treningowa. To podstawowy element, który przydaje się przy wielu ćwiczeniach. Powinniśmy sprawdzić wymiary dostępnych produktów i wybrać taki, który pasuje do naszego pomieszczenia. Tak naprawdę na tym etapie możemy przejść już do wyboru akcesoriów do ćwiczeń. Najważniejsze będą ciężary. Możemy kupić sztangi, hantle regulowane lub zastępstwo takich przedmiotów w postaci gum oporowych. Są one dużo bardziej praktyczne i zajmują mało miejsca, jednak przy większych ciężarach nie będą tak efektywne. Warto pomyśleć także o drążku do podciągania, który nie zajmie nam dużo miejsca i może zawisnąć po prostu w drzwiach. Jeśli chcesz mieć inne maszyny w swojej siłowni i budżet Ci na to pozwala, to pomyśl o orbitreku lub stepperze. Idealne do cardio!

Siłownia taka, jak lubisz!

Przydomowa siłownia ma naprawdę wiele zalet. Możemy z niej korzystać zawsze, kiedy tylko chcemy. Nie ma żadnych innych ludzi, którzy mogliby nam przeszkadzać. Korzystasz ze swojego sprzętu, takiego jak lubisz. Nie musisz przejmować się tak naprawdę niczym! Oczywiście na skompletowanie całego asortymentu raczej nas nie stać, ale podstawowe wyposażenie w zupełności wystarczy. Taki jednorazowy wydatek kilkuset złotych pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy na karnetach. Dlatego może taka opcja jest rzeczywiście warta przemyślenia? Jeśli tylko masz miejsce i lubisz ćwiczyć – koniecznie się zastanów! 

Redakcja smoczajama.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.