Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Jakie jedzenie na wycieczkę autokarową zabrać- by przetrwało ono wszystkie trudy podrózy

16 grudnia 2020 Jakie jedzenie na wycieczkę autokarową zabrać- by przetrwało ono wszystkie trudy podrózy


Wycieczka autokarem to naprawdę wygodny i dosyć powszechny sposób podróżowania. Można w jej trakcie zobaczyć wiele ciekawych rzeczy i poznać wielu uroczych ludzi. Niemniej ten sposób przemieszczania nastręcza też pewne problemy.

Jakie są najczęstsze niedogodności w trakcie jazdy autokarem?

Po pierwsze dosyć wysoka temperatura w środku pojazdu. Dzieje się tak, ponieważ w autokarze jest sporo ludzi, a to zawsze powoduje, że powietrza jest mniej, a atmosfera wewnątrz robi się duszna. Po drugie w trakcie jazdy autokarem niektórym pasażerom puchną nogi. Jest to uwarunkowane tym, że przez długi czas nie mogą zmienić pozycji i muszą wyłącznie siedzieć. Po trzecie w autokarze nie ma toalety, toteż wszelkie swoje potrzeby podróżni muszą załatwiać tylko w trakcie krótkich postojów. Podczas jazdy autokarem trzeba też uważać, by przypadkiem nie spaść z siedzenia w trakcie ostrego hamowania lub wtedy, gdy autokar rusza.

Jakie jedzenie na wycieczkę autokarową wziąć ze sobą?

Najlepiej zabrać ze sobą suchy prowiant typu pączki, bułki, herbatniki czy gotowe zapakowane hermetycznie przekąski. Po pierwsze dlatego, że łatwiej je spożyć, gdy jest się w trasie. Po drugie one nie pozostawiają po sobie drobinek, okruchów ani innych śladów bytności.

Można również sięgnąć na przykład po sałatki owocowe lub warzywne, które są zapakowane do plastikowych pojemniczków. Jest to dość wygodny sposób przechowywania jedzenia. Po pierwsze dlatego, że nie wyleje się ona na pozostałe w bagażu rzeczy. A po drugie, dzięki temu, że pojemniki są szczelne- zamknięte w nim pożywienie się nie psuje.

Dlaczego jedzenie w trakcie wycieczki autokarowej jest takie niezbędne?

Przede wszystkim, by mieć siłę na zwiedzanie. Taka wycieczka to nie tylko sama jazda, ale też wymagający maraton chodziarski. By zobaczyć te wszystkie zaplanowane atrakcje, trzeba wszędzie iść pieszo. Po drugie jedzenie kupowane na wynos wcale nie musi być dobrej jakości. Żywiąc się nim, bardzo łatwo ulec zatruciu pokarmowemu. Po trzecie jedzenie typu fast- food jest po prostu dosyć drogie, zwłaszcza dla kogoś, kto na wykup wycieczki autokarowej wysupłał ostatni grosz.

Jakie jedzenie na wycieczkę autokarową kompletnie się nie nadaje?

A choćby wędlina, która po kilku godzinach jazdy w autokarze robi się oślizła i zzieleniała. Zupy w słoiku czy termosie również nie bardzo zdają egzamin. Nie nadają się do autokaru również konserwy i inne potrawy o bardzo intensywnym zapachu. Nikt przecież nie chce, by cały autokar nimi przesiąkł. i utrudnił życie innych pasażerom. Na wycieczkę autokarową wybiera się co prawda nie po to, żeby się najeść. Niemniej nie da się zaprzeczyć, że jedzenie jest jej integralną częścią.

Redakcja smoczajama.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się niezapomnianymi przygodami, a każdy urlop jest szansą na odkrycie nowych pasji! Jesteśmy zespołem entuzjastów życia, którzy kochają podróże, aktywny styl życia i poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a relaksem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

artykuły kempingowe
tarnica bieszczady
Co warto zobaczyć w Karpaczu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Co warto zobaczyć w Karpaczu