Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Pomarańcze na odchudzanie – jak stosować dietę bogatą w pomarańcze?

22 grudnia 2020 Pomarańcze na odchudzanie - jak stosować dietę bogatą w pomarańcze?

O zgrabną sylwetkę zabiega wielu z nas. Stosujemy różnego rodzaju ćwiczenia oraz diety by poprawić swoją figurę. Coraz rzadziej stawia się na naturalne składniki dobrze zbilansowanej diety, a owoce i warzywa są zastąpione różnymi środkami na odchudzanie. Czy prawidłowo?

W świecie zdrowia i dobrze dobranej diety pod swoje wymagania oraz kondycję, warto znać pewne zasady, które pozwalają jeść, a nie tyć. I nie jest tutaj mowa o magicznych kapsułkach, a najprostszych przekąskach. W dobrej diecie, która ma na celu pomóc nam schudnąć, poza deficytem kalorycznym warto również wziąć pod uwagę ilość spożywanych owoców i warzyw. Przy tym zachodzi pytanie, jakie owoce wpływają korzystnie podczas odchudzania?

Pomarańcze na odchudzanie

Spożywanie tych owoców rzeczywiście pozytywnie wpływa na poprawę naszej sylwetki. Potwierdzono, że pomarańcze są przydatnym składnikiem, zwłaszcza przy diecie redukcyjnej. Owoce te zawierają małą ilość kalorii, co pozwala najeść się nimi bez obawy o przekroczenie dziennej dawki kalorii.

pomarańcze odchudzanie

Dzięki błonnikowi następuje wydłużony czas sytości. To sprawia, że przez długi czas czujemy się najedzeni. Błonnik wspomaga również przemianę materii oraz chroni przed chorobami krążenia, a nawet serca.

Ważnym atutem pomarańczy jest również to, że zawiera niski indeks glikemiczny, który nie podnosi poziomu glukozy we krwi, w tym właśnie insuliny. Insulina, chociaż przydatna podczas pracy naszego organizmu może również utrudniać chudnięcie.

Potas występujący w pomarańczach świetnie reguluje gospodarkę wodną naszego organizmu. Pomaga przy tym zachować równowagę kwasowo-zasadową i jest odpowiedzialny za ciśnienie krwi.

Pomarańcza jako bomba witaminowa

Pomarańcze zawierają w sobie mnóstwo cudotwórczych witamin. Podstawą jest witamina C, która ma funkcję antyoksydacyjną. Przy tym chroni przed chorobami nowotworowymi i kontroluje ciśnienie krwi. Poza tym w pomarańczy znajdziemy witaminy z grupy B i kwas foliowy. Te składniki korzystnie wpływają na witalność skóry oraz układ nerwowy. Pomarańcze pomagają również w działaniu przeciwbakteryjnym.

pomarańcza odchudzanie

Inne zastosowania pomarańczy

Pomarańcze świetnie sprawdzą się podczas gorączki, ponieważ pomagają obniżyć wysoką temperaturę. Dodatkowo łagodzą stres, co pozwala na lepsze panowanie nad emocjami. Owoce mają pozytywny wpływ na wzrok oraz redukują ryzyko wystąpienia stanów zapalnych.
Jak widać, pomarańcze nie tylko wpływają korzystnie podczas odchudzania się, ale i poprawiają kondycję naszego zdrowia.

Redakcja smoczajama.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się niezapomnianymi przygodami, a każdy urlop jest szansą na odkrycie nowych pasji! Jesteśmy zespołem entuzjastów życia, którzy kochają podróże, aktywny styl życia i poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a relaksem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Fale morskie
hulajnoga
Bielizna termoaktywna

Jesteś zainteresowany reklamą?

Bielizna termoaktywna