Czy można kupić odpowiednie obuwie, odzież i akcesoria na pieszą wędrówkę z jednego sklepu turystycznego?

Wybierając się na wycieczki w góry niewątpliwie trzeba być przygotowanym na każdą okazję. W górach możemy zastać zmieniające się warunki pogodowe, a wybierając odpowiedni sklep turystyczny możemy zadbać o nasze przygotowanie. W jakie elementy odzieży, obuwia i akcesoria należy się wyposażyć przed wędrówką? 

Odpowiednie buty Salomon podstawą górskiego wyposażenia 

W sklepie megaoutdoor.pl na pierwszy plan zawsze wchodzą buty do biegania Salomon lub trekkingowe. Są one podstawą, którą powinna posiadać każda osoba wybierająca się w góry. Dlaczego? Buty w górach, jak żadne inne akcesorium, mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo. W tym celu buty oferowane przez sklep są wyposażone w podeszwę, która zapewnia maksymalną przyczepność do podłoża. Przykładem może być bieżnik w jodełkę, którego kostki wbijają się w powierzchnię, pozwalając bezpiecznie się utrzymać na błotnistym podłożu. Buty trekkingowe Salomon ponadto są wodoodporne. Zachowują suchość od z zewnątrz i od wewnątrz. Sklep wie, jak ważna jest trwałość używanych w górach butów, dlatego stawia na materiały, które pozwolą użytkować buty przez lata. Dodatkowo wkładki, w które wyposażone jest obuwie dopasowują się do stopy, umożliwiając odpowiednią amortyzację. 

Odzież, która zapewnia komfort i wygodę

Każdy, kto wybiera się na wycieczkę górską, chce pokonać trasę w odzieży, która nie będzie utrudniać ruchów. Ma ona zapewnić komfort, przewiewność i suchość. Co więcej, powinna dobrze izolować ciepło. Sklep megaoutdoor.pl wie, jak ważne są te czynniki. Z tego względu w asortymencie znajdziemy ciuchy, które pozwolą ubrać się w góry na tzw. cebulkę. Zaczynając od pierwszej warstwy znajdziemy tam getry, legginsy oraz bieliznę sportową. Ta odzież ma zapewnić ciepło, ale i elastyczność ruchów. Następnymi elementami są spodnie, koszulki oraz bluzy. Te środkowe warstwy ubioru są na tyle wygodne, że komfortowo układają się pod kurtką, dostatecznie przylegają, a także utrzymują odpowiednią temperaturę i ochronę ciała. Spodnie ponadto posiadają powłokę hydrofobową i ściągacz, który pozwala na dopasowanie obwodu. Najbardziej wierzchnim elementem zawsze są kurtki. Zastosowane w nich membrany chronią z zewnątrz przed wiatrem i śniegiem, a dodatkowo zapewniają przewiewność i odprowadzają parę wodną. 

W górach również na uwagę zasługują czapki i rękawice. Są to akcesoria, które wykańczają całość, a także zapewniają dostateczną ochronę ciała. Wybierając się na trekking należy o nich pamiętać, gdyż mogą się przydać nawet w pozornie słoneczną pogodę.

Torby i plecaki, bez których ani rusz

Wyruszając w góry ważny jest nie tylko sam ubiór, ale i wyposażenie, które ze sobą zabieramy. Prowiant, czołówka, zapasowa odzież, raki, czekan, podstawowa apteczka to tylko niektóre elementy, które znajdują się w plecaku. Dostępne plecaki w góry mają dostosowany tył, tak aby idealnie dopasowywał się do pleców. Posiadają zgodność z bukłakiem, który również można znaleźć na megaoutdoor.pl, a także są w różnych wielkościach, tak by każdy mógł dostosować wielkość i ilość przegród do indywidualnych potrzeb. W górach przydatne mogą się również okazać dostępne pasy na ekwipunek, które dostosowują się do ciała i wygodnie przylegają. Są dodatkowym miejscem na bidon czy podstawowe przedmioty tj. telefon. Co więcej, zdecydować można się na torby Salomon, które zostały zaprojektowane tak, aby móc przenosić w nich sprzęt w górach. Będą one również rozwiązaniem na co dzień np. na siłownię. 

Akcesoria do narciarstwa biegowego

Narciarstwo biegowe to sport uwielbiany przez zapaleńców wędrówek górskich. Sklep turystyczny to również miejsce, gdzie można znaleźć potrzebny do tego sportu sprzęt. Narty biegowe, buty, wiązania czy kije to sprzęt dostosowany do warunków zimowych. Buty są ciepłe i skonstruowane tak, aby precyzyjnie przenosić energię między stopą a nartą, która zapewnia równy poślizg i łatwe, precyzyjne odbicie. Dostępne wiązania zapewniają bezpośrednie połączenie z nartą, co pozwala na maksymalną skuteczność działania. Natomiast kije są połączeniem sztywności i lekkości, co gwarantuje wydajność oraz komfort ruchów. 

Redakcja smoczajama.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.