Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Co warto wiedzieć o treningach EMS? Poznaj ich korzyści i zastosowanie

12 maja 2022


Elektrostymulacja mięśni, czyli EMS jest obecnie bardzo popularna. Dzięki niej można prowadzić efektywne ćwiczenia, które pomagają w osiągnięciu zróżnicowanych celów treningowych. Co warto wiedzieć na temat treningów EMS? Oto najważniejsze informacje w pigułce?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czym jest trening EMS?
 • Jakie jest przeznaczenie treningów EMS?
 • Gdzie można skorzystać z treningu EMS?
 • Jak odbywają się treningi EMS?
 • Jaka jest cena treningu EMS?

Czym jest trening EMS?

Warto rozpocząć od rozwinięcia skrótu EMS. Co dokładnie oznacza? To Electric Muscle Stimulation, czyli na polski elektrostymulacja mięśniowa.

EMS to również nazwa treningów prowadzonych z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. W tym celu stosowane są specjalne urządzenia wyposażone w elektrody, które doprowadzają impulsy elektryczne bezpośrednio do tkanki mięśniowej.

Treningi EMS stały się bardzo popularne w ostatnich latach ze względu na zwiększenie liczby klubów, które mają je w swojej ofercie, a także na ich malejące ceny. Teraz dostępne są one dla każdego, komu zależy na uzyskaniu lepszych efektów treningowych.

Jakie jest przeznaczenie treningów EMS?

Za pomocą treningów EMS można prowadzić zróżnicowane ćwiczenia, co również przekłada się na ich szerokie przeznaczenie.

Sieć klubów InTime – intime.pl specjalizująca się w prowadzeniu tego typu treningów kieruje je między innymi do tych osób, które:

 • Mają do zrzucenia kilogramy,
 • Chcą zwiększyć swoją masę mięśniową i siłę mięśni,
 • Zależy im na poprawie metabolizmu,
 • Chcą wymodelować sylwetkę,
 • Doświadczają bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa,
 • Mają gorszą kondycję,
 • Są w trakcie rehabilitacji.

Wobec tego treningi EMS mają tak naprawdę uniwersalne zastosowanie i dzięki nim można łatwo uzyskać zróżnicowane cele.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że tego typu treningi odbywają się bez obciążania mięśni oraz stawów. Prowadzone w ich trakcie ćwiczenia nie są forsowne, więc mogą być one również bardzo dobrym wyborem dla osób początkujących, w trakcie rehabilitacji, seniorów.

Gdzie można skorzystać z treningu EMS?

Dzisiaj na trening EMS można zapisać się w wielu klubach sportowych działających na terenie całego kraju.

Przykładowo osoby, które chciałyby zapisać się na skuteczny trening EMS w Wrocławiu, mogą skorzystać z niego w klubach InTime, gdzie dostępne są najnowocześniejsze urządzenia do trenowania.

Z ofertami można zapoznać się dzisiaj online, aby wybrać taki klub, gdzie można ćwiczyć pod okiem polecanych trenerów oraz z użyciem wysokiej jakości wyposażenia. Na stronach internetowych klubów można również sprawdzić informacje dotyczące aktualnych cenników.

Jak odbywają się treningi EMS?

Treningi EMS prowadzone są jako treningi personalne, co oznacza, że w ich trakcie trenująca osoba przez cały czas ma wsparcie swojego trenera.

W trakcie pierwszego spotkania trener personalny omawia ze swoim klientem jego cele treningowe oraz przeprowadza niezbędne testy, między innymi pomiary wagi oraz poziomu tkanki tłuszczowej. Dopasowuje wtedy na podstawie konsultacji odpowiedni rodzaj treningu EMS do potrzeb klienta.

Treningi prowadzone są z użyciem specjalnej kamizelki wyposażonej w elektrody, którą zakłada się na ciało. Jest ona podłączona do urządzenia z ekranem i należy wykonywać prezentowane na nim ćwiczenia.

Całkowity czas trwania takich treningów to 20 minut i zaleca się korzystanie z nich raz na tydzień. Można wtedy osiągnąć efekty, które są porównywalne do ćwiczeń trwających nawet 2-3 godziny na siłowni!

Jaka jest cena treningu EMS?

Zazwyczaj za jeden trening EMS należy zapłacić od około 150 do 200 złotych. Cenniki można znaleźć na stronach klubów.

Redakcja smoczajama.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się niezapomnianymi przygodami, a każdy urlop jest szansą na odkrycie nowych pasji! Jesteśmy zespołem entuzjastów życia, którzy kochają podróże, aktywny styl życia i poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a relaksem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać idealny strój na rower
Jak trener personalny wpływa
ekstraklasa

Jesteś zainteresowany reklamą?

ekstraklasa