Zwiedzanie Zakopane – co warto zobaczyć?

Wielkimi krokami zbliżają się już zimowe ferie, a wraz z nimi wiele polskich rodzin zastanawia się gdzie wybrać się w tym roku na swój urlop. Jesteś jedną z takich osób? Zastanawiasz się gdzie pojechać wraz z całą rodziną? Zależy Ci na aktywnie spędzonym czasie oraz pięknych widokach? W związku z trwającą na świecie pandemią koronawirusa wolisz spędzić swój urlop w Polsce? Szukasz sprawdzonych i praktycznych porad i poleceń w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością powinieneś zapoznać się z właśnie tym tekstem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Zwiedzanie Zakopane

Udany zimowy wypoczynek musi być bez wątpienia aktywny i obfity w wiele atrakcji. Szczególnie istotne jest to by można było na nim odpocząć i jednocześnie móc uprawiać sport. Dlatego bez wątpienia idealnym miejscem na tego typu wyjazd w Polsce jest Zakopane, które od wielu lat jest nazywane zimową stolicą Polski. Dzieje się tak nie bez przyczyny, to właśnie w Zakopanem oraz jego okolicach panują najlepsza warunki narciarskie do uprawiania sportów zimowych. Jeżeli jesteś zagorzałym narciarzem lub snowboardzistą to z pewnością znajdziesz w tym mieście wiele wspaniałych tras zjazdowych. Oczywiście brak doświadczenia w uprawianiu sportów zimowych nie jest żadną przeszkodą do zorganizowania takiego wyjazdu – możesz właśnie na miejscu zapisać się na kilku dniowe szkolenie do szkółki narciarskiej. Jeżeli wolisz bardziej spokojne spędzenie czasu, to Zakopane również jest dla Ciebie idealnym wyborem. Czekają na Ciebie niezliczone górskie szlaki, a także jedna z najbardziej znanych ulic w Polsce, czyli Krupówki. Co, więcej będąc w Zakopanem podczas ferii możesz zwiedzić na przykład słynną Wielką Krokiew – czyli skocznię narciarską, na której największe sukcesy zdobywał przed latami Adam Małysz. Przy odrobinie szczęścia może udać Ci się nawet wykupić bilet na zawody w skokach narciarskich!

Zwiedzanie Zakopane – jak zaplanować?

Wyjazd do Zakopanego jest bez wątpienia świetnym planem na zbliżające się ferie. Musisz pamiętać jednak o tym, że to miasto jest co roku oblegane przez tysiące turystów. Dlatego warto zaplanować wyjazd co najmniej kilka tygodni wcześniej, dzięki temu uda Ci się taniej wynająć hotel, a także nie będziesz miał żadnego problemu z dostępnością noclegów. Należy pamiętać, że ceny w samym Zakopanem w trakcie trwania sezonu zimowego są naprawdę wysokie, dlatego warto szukać najkorzystniejszych ofert w Internecie. Przy decydowaniu się na nocleg, zawsze sprawdź jakie ma opinie – dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych rozczarowań oraz straty swoich pieniędzy.

Redakcja smoczajama.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *