Wakacje z rodziną- wyjazd, który może przynieść tyle samo radości co i niespodziewanych komplikacji

Wakacje z rodziną to dosyć miła i kusząca perspektywa spędzania urlopu. Niemniej oprócz zalet, ma ona i pewne minusy. Poza tym rodzinne wakacje muszą być niekiedy skromniejsze, niż się planowało, gdyż ich przebieg zostaje mocno ograniczony przez brak środków finansowych.

Gdzie można spędzać wakacje z rodziną?

Najprzyjemniej robić to w ciepłych krajach w hotelu o bardzo wysokim standardzie lokalowym. W takim miejscu jest niemal wszystko, o czym człowiek może sobie zamarzyć. Jest piękna pogoda, ciepło ładne widoki oraz doskonała obsługa, która pospiesznie biegnie z nowym zimnym drinkiem.

Jednak nie wszystkie rodziny mogą sobie na to pozwolić. Wakacje z rodziną w górach czy nad morzem też nie są chybioną opcja. Można w ich trakcie nadrobić braki komunikacyjne i zaniedbania wychowawcze, poświęcają dzieciom multum czasu wolnego. Wyjazd na rodzinny biwak pod namiot też może być udany i całkiem inspirujący do szukania nowych kierunków podróży.

Plusy wakacji z rodziną?

Człowiek nie czuje się taki zagubiony i samotny. Ma także z kim porozmawiać, zanim kogoś pozna. Po drugie w trakcie takich wakacji jest sporo czasu, by się powygłupiać, pograć w planszowe gierki lub po prostu zwyczajnie ze sobą pobyć. Wakacje z rodziną to także świetna okazja, by nieco odkurzyć swoje dawne pasje i przekonać do nich dzieci.

To także czas, w którym intymne relacje między małżonkami mają szansę ulec widocznej poprawie. Gdy jest się na wakacjach z rodziną- łatwiej jest cieszyć się tym, co się ma i z nadzieją oraz energią patrzeć w nadchodzącą przyszłość. Rodzina to taki mechanizm, iż potrafi dodać człowiekowi wiary we własne siły i sprawić, że nawet urlop smakuje lepiej.

Minusy bycia z rodziną na wakacjach?

Po pierwsze jest to spory wydatek. Nie każda rodzina może go bezboleśnie ponieść i pozwolić sobie na nieprzemyślane szastanie pieniędzmi. Po drugie podróżując razem z dziećmi, trzeba się liczyć z tym, że należy im zapewnić dodatkowe atrakcje, w tym również słodkie przekąski i desery. Po trzecie nie da się w tej sytuacji spać w samochodzie, czy namiocie. Należy szukać dla nich jakiegoś godziwego lokum. A to wszystko kosztuje.

Poza tym dzieci mogą nagle zachorować lub nie wytrzymać trudów podróży. W takim wypadku trzeba będzie natychmiast wracać do domu. Wakacje z rodziną to także rezygnacja po części z takich atrakcji jak kluby nocne czy dyskoteki. W sytuacji, gdy rodzice zdecydują się tam pójść, dzieci nie mogą pozostawać same w hotelowym pokoju pod opieką zupełnie im obcych ludzi. To mogłoby u nich wywołać traumę, z której tak szybko by się nie wyleczyli. Jak widać, wakacje z rodziną to nie tylko zabawa- lecz także odpowiedzialność.

Redakcja smoczajama.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *