Strona główna
Urlop
Tutaj jesteś

Wakacje autokarem – pomysł na udane zwiedzanie

9 listopada 2020 Wakacje autokarem - pomysł na udane zwiedzanie


Wakacje autokarem to świetny sposób na szczególnie udany urlop.
W przeciwieństwie do samolotu możemy znacznie więcej zwiedzić, ponieważ nie musi to być tylko miejsce docelowe, bo także inne i wyjątkowe miejsca w drodze do głównego celu podróży. Mimo że taki przejazd trwa znacznie dłużej, to może być dużo atrakcyjniejszy.

Dlaczego warto zdecydować się na wakacje autokarem?

Jest to opcja dla osób, które przede wszystkim nastawiają się na zwiedzanie. Przemieszczanie się klimatyzowanym autokarem jest wygodne i daje bardzo duże możliwości zobaczenia kilku miejsc, a nie tylko tego jednego docelowego. Na przykład w drodze na Chorwację zwiedzamy Wiedeń lub Słowenię, a w drodze do Portugalii wybrane miejsca w Hiszpanii. Dzięki temu nasza wycieczka zyskuje dużo bardziej rozbudowany plan, a czas jest wykorzystany do maksimum. Nie jesteśmy ograniczeni konkretną godziną odlotu, nie marnujemy czasu na oczekiwanie na lotnisku, nie musimy również martwić się zbyt dużym i ciężkim bagażem, do autokaru po prostu wsiadamy i udajemy się w emocjonującą wycieczkę. Autokar może także znacznie częściej robić postoje, a widoki z okien może nie są aż tak imponujące jak w samolocie, ale na pewno pozwalają ujrzeć znacznie więcej ciekawostek i wyjątkowych miejsc dla danego miasta czy regionu.

Koszty również mogą być niższe

Wakacje autokarem to z reguły także dużo tańsza opcja. Bilety samolotowe bywają znacznie droższe, więc odległą Portugalię, Albanię czy Macedonię zwiedzimy taniej podróżując autokarem. Dla niektórych taki sposób podróżowania jest także znacznie wygodniejszy. Nie wszyscy lubią latać i czują się dobrze w samolocie. Choć lot trwa znacznie krócej, to jednak wywołuje często dużo więcej obaw. Często biura podróży tak układają plan wycieczki, że nie trzeba 24 godzin spędzić non stop w autokarze, ponieważ w połowie trasy możliwy jest krótki pobyt i nocleg w jakimś niezwykłym miejscu, a i tak wychodzi taniej, niż podróżowanie samolotem.

W autokarze bywa weselej

Osoby, które zdecydowały się na wakacje autokarem, podkreślają często, że takie wycieczki są znacznie przyjemniejsze i weselsze. Zdecydowanie można zapisać się na wycieczką większą, zgraną grupą
i także podczas podróży dobrze się bawić. Zwykle także z uczestnikami podróżuje przewodnik, a to okazja do posłuchania nie tylko wielu ciekawostek i historii miejsc, które mijamy lub będziemy zwiedzać, ale także zabawy integracyjne i sposób na nawiązanie nowych znajomości. Wakacje autokarem mogą więc być dużo bardziej ciekawą i różnorodną opcją od samolotu.

Redakcja smoczajama.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się niezapomnianymi przygodami, a każdy urlop jest szansą na odkrycie nowych pasji! Jesteśmy zespołem entuzjastów życia, którzy kochają podróże, aktywny styl życia i poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a relaksem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zalety spędzania wakacji w kurorcie
Czy jechać do Egiptu na urlop?
Gdzie jechać na wakacje w październiku? Propozycje

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie jechać na wakacje w październiku? Propozycje