Strona główna
Urlop
Tutaj jesteś

Gdzie jechać na wakacje w październiku? Propozycje

27 listopada 2020 Gdzie jechać na wakacje w październiku? Propozycje


Synonimem lata są wakacje. Wynika to z naszego przyzwyczajenia, które odbieramy już w dzieciństwie. Wakacje za granicą, nad morzem lub w górach to standard podczas letniej pogody. Zdarzają się jednak osoby, które wolą wyjechać na odpoczynek w porze jesieni. Wynika to z tańszych wycieczek, braku tłumu w wypoczynkowych miejscach oraz chęci zebrania sił przed mroźną zimą i natłokiem pracy. Jednak, gdzie jechać na wakacje w październiku?

Miejsca, gdzie można spotkać ostatnie promienie słońca w roku

Październik może okazać się ostatnią okazją w danym roku by zaznać odpoczynku i zebrać siły przed pracą. Odwiedzanymi wtedy miejscami są głównie ciepłe regiony Europy oraz Bliskiego Wschodu. Poznanie odmiennej kultury w promieniach nieco już chłodniejszego słońca to świetna okazja na odpoczynek. Tym bardziej wydaje się to atrakcyjną opcją ze względu na fakt, że biura podróży oferują tanie loty i zakwaterowanie w okresie poza wakacyjnym.

Nie można przy tym zapomnieć o urokach Azji. Niebo na ziemi podczas całego roku, można spotkać na Bali. W tym miejscu na wycieczkowiczów czeka balijski masaż, wycieczki do pobliskich świątyń oraz relaks na plaży pełnej palm kokosowych.

Afryka również miewa swoje raje na ziemi. Przepiękna rajska wyspa Mauritius zapewnia pełen relaks i odpoczynek. Piaszczyste plaże to świetne miejsca do opalania się, a przejrzyste wody pozwalają na uprawianie sportów wodnych.

Popularna w polskich kręgach Kreta zachwyca klimatem i przyrodą. Piękne plaże pozwalają na prawdziwy relaks w ciepłych promieniach słońca. Miłośnicy wodnych aktywności również znajdą tutaj coś dla siebie. Hotele dostosowane do najwyższej wygody i jakości, pozwalając poczuć się jak w raju.

W chwili, gdy w Polsce wieją wiatry i pada deszcz, my mamy okazję poopalać się w promieniach słońca w Egipcie, Izraelu, Włoszech, Turcja, Grecji oraz na Krecie.

Zwiedzanie

Innym sposobem na odpoczynek jest zwiedzanie odległych miejsc. Muzea, restauracje, zabytki – wszystko to sprawia, że mamy okazje poznać dane miejsce jeszcze lepiej i oderwać się od swojej codzienności.

W tym przypadku można postawić na malowniczą czeską Pragę, piękne francuskie miasteczka, wiecznie żywy Londyn albo urokliwe niemieckie mieściny. Z drugiej strony te cieplejsze regiony świata cieszą się popularnością przez cały rok. Maroko, Egipt albo Izrael świetnie sprawdzą się, jeśli interesuje nas nieco bardziej odległa kultura i historia. W okresie października nie trafi się w tych miejscach na przesadne tłumy ludzi, co pozwoli odpocząć i zwiedzić miasta w swoim tempie.

Redakcja smoczajama.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się niezapomnianymi przygodami, a każdy urlop jest szansą na odkrycie nowych pasji! Jesteśmy zespołem entuzjastów życia, którzy kochają podróże, aktywny styl życia i poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a relaksem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zalety spędzania wakacji w kurorcie
Czy jechać do Egiptu na urlop?
Gdzie jechać na wakacje w październiku? Propozycje

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie jechać na wakacje w październiku? Propozycje