Strona główna
Urlop
Tutaj jesteś

Czy jechać do Egiptu na urlop?

29 listopada 2020 Czy jechać do Egiptu na urlop?


Obecnie, gdy rząd apeluje o to, aby bez potrzeby nie wyjeżdżać za granicę, wiele osób decyduje się na wypoczynek w kraju. W Polsce jednak wcale nie jest kolorowo. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Ludzie są zdezorientowani. Niektórzy woleliby uciec przed szarą rzeczywistością do innego świata. Bardziej słonecznego. Do Egiptu. Czy jechać?

Zwiedzanie i relaks

Owszem. Z całą pewnością warto polecieć do Egiptu. Jest to kraj wyjątkowy, który gwarantuje niepowtarzalne atrakcje. Piramidy, sarkofagi, Sfinks, poznanie fascynującej historii faraonów, przejażdżka wielbłądem, to tylko niektóre z nich. Poza zwiedzaniem historycznych miejsc, usytuowanych na pustyni, można odpocząć na terenie luksusowego hotelu z dostępem do czystej, zadbanej plaży. Do dyspozycji gości takiego strzeżonego obiektu pozostaje m.in. basen oraz SPA.

Zorganizowana wycieczka grupowa

Jest jednak pewien warunek. Nie powinno się jechać do Egiptu na własną rękę. Co najmniej z 3 powodów. Przede wszystkim jest to kraj bardzo odmienny kulturowo. Zarówno pod względem religijnym, jak i obyczajowym. Samotny turysta z Europy może zostać oszukany lub paść ofiarą innego rodzaju przestępstw, a nawet porwania. Ciężko też będzie mu się porozumieć z mieszkańcami, którzy posługują się językiem arabskim. Po wtóre, jest to państwo o wysokim stopniu zagrożenia terroryzmem. Po trzecie, wyjazd do kraju faraonów wiąże się z dopełnieniem szeregu formalności, jak np. uzyskanie wizy czy wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. To wszystko najlepiej powierzyć jednemu z rzetelnych, certyfikowanych biur podróży. Wówczas zyskuje się pewność, że pobyt w Egipcie będzie bezpieczny.

O czym należy pamiętać?

W pozytywny sposób odpowiedziało się na pytanie, czy jechać do Egiptu. Następnie wykupiło się wycieczkę. Teraz właściwie już nie ma się o co martwić. Wszystkim zajmuje się biuro podróży. Powinno ono poinformować o najważniejszych rzeczach, które wiążą się z podróżą.

Ludzie często myślą, że przed wyjazdem koniecznie trzeba zaszczepić się na jakieś egzotyczne choroby. Otóż nie. Nie ma obowiązkowych szczepień. Na miejscu bezwzględnie należy przestrzegać higieny. Warto zabrać ze sobą środki na biegunkę, gdyż często Europejczyków na początku pobytu w Egipcie dosięga tzw. zemsta faraona. Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować szkody powstałe w wyniku aktów terroru. Na miejscu, dla własnego bezpieczeństwa, bezwzględnie nie należy oddalać się od grupy ani opuszczać miejsca zakwaterowania.

Szczegółowe i zaktualizowane informacje na temat bieżącej sytuacji w Egipcie można znaleźć na rządowej stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt

Redakcja smoczajama.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się niezapomnianymi przygodami, a każdy urlop jest szansą na odkrycie nowych pasji! Jesteśmy zespołem entuzjastów życia, którzy kochają podróże, aktywny styl życia i poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a relaksem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zalety spędzania wakacji w kurorcie
Czy jechać do Egiptu na urlop?
Gdzie jechać na wakacje w październiku? Propozycje

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie jechać na wakacje w październiku? Propozycje