Sylwester w górach – czy to dobry pomysł na spędzenie czasu?

Szczyrk to jedna z urokliwych miejscowości, którą można znaleźć na terenie Beskidu Śląskiego, niedaleko Żywca i Bielsko-Białej. Kusi przez cały rok swoimi walorami turystyczno-wypoczynkowymi. Szczyrk jest dobrym pomysłem dla tych osób, jakie chcą pożegnać stary rok i przywitać nowy w pięknych warunkach.

Magia gór

Mijające Boże Narodzenie to czas spędzony w gronie rodziny na pogawędkach i wspomnieniach, najczęściej przy suto zastawionym stole. Tak, każdemu należy się taki leniwy czas, który pomoże złapać chwile oddechu. Jednak Sylwestra można zaplanować już nieco bardziej aktywnie, dzięki czemu uda się spalić nieco świątecznych przysmaków, jakie będzie zajadało się z wielkim przysmakiem.

To dlatego warto jechać w góry, które w szczególności zimą, są niezwykle urokliwe. Można powiedzieć, że wręcz magiczne. Zimowe krajobrazy są jedyne w swoim rodzaju i pozwalają na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego, jakie pozostawia się za sobą w zatłoczonych miejscach. Góry dają możliwość korzystania z natury na wyciągnięcie ręki. Warto z tego skorzystać.

Wygodny i komfortowy hotel z atrakcjami

Pobyt w górach nie oznacza faktu, że należy rezygnować z takich przyjemności, jak bal sylwestrowy, który zawsze jest gwarantem wesołej zabawy do białego rana. W końcu Sylwester zobowiązuje i wiele placówek hotelowych, jakie znaleźć można w górach, organizuje tego typu imprezy, gdzie można cieszyć się dobrą muzyką, jak również jedzeniem i potrawami, które będą podawane w ciągu tej imprezy. Tego typu atrakcje zapewnia Skalite – hotel w Szczyrku, gdzie można liczyć także na strefę SPA&Wellness. W ofercie pobytu noworocznego znaleźć można także inne atrakcje, w tym m.in. możliwość wzięcia udziału w aqua aerobic.

Zimowe atrakcje dla każdego

Jednak nie samym balem sylwestrowym człowiek będzie tylko żył. Tak, jest to ważna impreza, ale nie można zapomnieć także o innych zimowych atrakcjach, jakie tak naprawdę będzie miało się dla siebie na wyciągnięcie ręki. Mowa tu m.in. o kuligach, jakie bardzo często połączone są z ogniskiem. Prawdziwe sanie, konie zaprzęgnięte do nich, palące się pochodnie po bokach – czyż samo wyobrażenie już nie brzmi pięknie?

Już sam pobyt na śniegu sprawi wszystkim obecnym nie lada satysfakcję. W szczególności, jeżeli ten wyjątkowy, noworoczny czas będzie można spędzić z bliskimi.

Wybór Szczyrku, który należy do mniejszych miejscowości, na pewno okaże się trafiony. Z takiego wyjazdu sylwestrowego, połączonego z odpoczynkiem, wszystkie osoby na pewno przywiozą miłe wspomnienia.

Materiał zewnętrzny

Redakcja smoczajama.com.pl