Różne kultury w najciekawszych destynacjach turystycznych

Są państwa, w których życie wygląda zupełnie inaczej niż w Europie. Ludzie kierują się odmiennymi wartościami. Mają swoje obyczaje. Wyznają inną religię. Które kraje są pod tym względem najciekawsze?

Różne kultury w Indiach

Bez wątpienia najbardziej wielokulturowym państwem na świecie są Indie. Rozległy obszar, jest zamieszkały przez drugą na świecie populację. To terytorium, na którym współegzystują wyznawcy 4 wielkich religii: hinduizmu, buddyzmu, islamu oraz chrześcijaństwa. Już ten fakt daje wyobrażenie o zróżnicowaniu kultur mieszkańców Indii. Wierzenia często warunkują przecież obyczajowość czy sposób postępowania.

Podobnie rzecz ma się z posługiwaniem się konkretnym językiem. Każda mowa wpływa bowiem na perspektywę postrzegania rzeczywistości. Na terenie Indii wyróżnia się aż 415 różnych języków. Z tego względu kraj ten jest nie tylko rajem dla antropologów, ale również dla każdego, kto chce zapoznać się bliżej z różnymi kulturami.

Pociągająca odmienność Japonii oraz Chin

Kraj kwitnącej wiśni fascynuje wiele osób. Japończycy są bardzo lubiani na świecie. Postrzegani, jako osoby bardzo pracowite i honorowe. Ich folklor jest wyjątkowo barwny. Atrakcyjny. Często wycieczka do Japonii jest zwieńczeniem długiego studiowania kultury japońskiej przez wielbicieli tego wyspiarskiego państwa.

Podobnie rzecz ma się z Chinami. To państwo o bardzo bogatych tradycjach, za którym stoi jedna z najstarszych cywilizacji na świecie. Najbardziej kojarzy się oczywiście z kolorowymi smokami oraz kuchnią, którą uwielbiają ludzie na całym globie. Chiny posiadają największą populacją, są jednak bardziej spójne kulturowo niż Indie.

Pierwotność Ameryki Południowej i Afryki

Na tych kontynentach również współcześnie można spotkać ludy, które nie poddały się postępowi cywilizacyjnemu. Plemiona, które żyją po swojemu, tak samo jak ich przodkowie. Bez parcia na robienie kariery, bez kultywowania indywidualnej własności. Za to w zgodzie z naturą i ze wspólnotą. W ocenie wielu, prymitywnie. Przy tym jednak bezstresowo. Są osoby, które chętnie podglądają te pierwotne kultury np. w podróżniczych programach telewizyjnych.

Kultura antyczna w Europie wiecznie żywa

Antyk pozostawił na terenie starego kontynentu bogate dziedzictwo. To architektoniczne można podziwiać przede wszystkim na terenie Grecji i Włoch. Sztuka rozsiana jest bardziej równomiernie po współczesnych państwach. Jedne z największych zbiorów antycznych rzeźb znajdują się w paryskim Luwrze. Stąd wniosek, że odwiedzanie muzeów to znakomity, a przy tym wyjątkowo bezpieczny i ekonomiczny sposób zarówno na podróżowanie w czasie, jak i poznawanie różnych kultur.

Redakcja smoczajama.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.