Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Gdzie szukać pomocy w odchudzaniu?

1 grudnia 2020 Gdzie szukać pomocy w odchudzaniu?


Dbanie o siebie, swój wygląd i wizerunek jest w dzisiejszych czasach powszechne i bardzo popularne. Ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani idealnymi fotografiami i nieskazitelnymi sylwetkami celebrytów – mediach społecznościowych, na okładkach, gazet, w telewizji. Trend na zdrową i szczupłą sylwetkę już od wielu lat zawładną mentalnością szczególnie młodszych pokoleń, a zdarzają się też i zapaleńcy w starszym wieku. Jedno jest pewne – każdy wiek jest dobry, aby zacząć zmianę w swoim życiu i drożyć w nie zdrowe nawyki żywieniowe oraz sportowe!

Pomoc w odchudzaniu – gdzie ją zdobyć?

Należy pamiętać, że zrzucanie wagi jest dość długim procesem i powinniśmy zabrać się do tego ze zdrowym podejściem. Nie da się schudnąć w zdrowy sposób 10 kg miesięcznie. Musimy być przygotowani na wprowadzenie długofalowych i trwałych zmian w naszym sposobie życia.

Oczywiście wiedze o traceniu wagi możemy czerpać z wielu ogólnodostępnych źródeł: książki, artykuły pisane przez fachowców, kanałów na YouTube i wielu innych. Jednak na rozsądniej będzie udać się po pomoc do dietetyka, który rozpisze nam odpowiednią dietę. Obliczy nasze zapotrzebowanie kaloryczne i odpowiednio dobierze dla nas ilość spożywanych kalorii. Dodatkowo uwzględni on inne przypadłości na które możemy chorować, zmagać się z nimi. Wykluczy on również pokarmy, których nie lubimy oraz takie, na które mamy uczulenie. Będziemy też wtedy pod stałą opieką wykwalifikowanego lekarza i jeśli zauważymy coś niepokojącego od razu możemy się z tym do niego zgłosić.

Pomoc w odchudzaniu – treningi

Proces odchudzanie nie opiera się na samej diecie. Żeby zobaczyć szybkie i długotrwałe efekty powinniśmy wdrożyć w nasze życie aktywność fizyczną. Może to być coś zupełnie nieprofesjonalnego – nordic walking, spacery z psem, skakanka, basen kilka razy w tygodniu czy rekreacyjne wspinanie się po górach. Jednak jeśli wraz ze schudnięciem zależy nam na ukształtowaniu ładnej sylwetki z prośbą o pomoc możemy zgłosić się do osobistych trenerów.

Wybiorą oni odpowiednie ćwiczenia do naszego poziomu zaawansowania i stanu naszego zdrowia. Okazuje się, że osoby ze sporą nadwagą nie mogą wykonywać wielu ćwiczeń z obawy na stawy. Oczywiście, nie muszą to być ćwiczenia i wielogodzinne treningi na siłowni. Wielu trenerów rozpisuje takie treningi, które bez problemu wykonamy w domu z użyciem podstawowych sprzętów, a często nawet bez nich. Warto zainteresować się ćwiczeniami i sportem, jeśli chcemy przyspieszyć efekty odchudzania.

Redakcja smoczajama.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się niezapomnianymi przygodami, a każdy urlop jest szansą na odkrycie nowych pasji! Jesteśmy zespołem entuzjastów życia, którzy kochają podróże, aktywny styl życia i poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a relaksem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Półkolonie żeglarskie
Odchudzające właściwości ćwiczeń z hula hop
Trening odchudzający interwałowy - co to jest i czy sprawdza się w praktyce?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Trening odchudzający interwałowy - co to jest i czy sprawdza się w praktyce?