Które biuro podróży wybrać na pierwsze wakacje zagraniczne?

Wakacje zagraniczne cieszą się dużą popularnością. Kierunki takie jak Grecja czy Hiszpania kuszą pięknymi plażami i krystalicznie czystym morzem. Coraz więcej turystów wybiera też egzotyczne miejsca. Biura podróży prześcigają się w wysyłaniu klientów na coraz ciekawsze destynacje, więc podjęcie decyzji nie jest łatwe. Jak wybrać biuro podróży, żeby mieć udane wakacje?

Dlaczego warto wybrać się wakacje z biurem podróży?

Wypoczynek z biurem podróży to wygoda. Kupując wakacje, klient otrzymuje gotowy pakiet usług: przelot, transport, wyżywienie, ubezpieczenie i opieka rezydenta. Jest to dobry wybór zwłaszcza dla osób, które chcą odpocząć i nie martwić się kwestiami organizacyjnymi. Wyjazdy zorganizowane są też bezpieczniejsze, niż samodzielne, zwłaszcza jeśli celem jest egzotyczne miejsce. Popularne warianty All Inclusive są też często tańsze niż wyjazd na własną rękę.

Które biuro podróży wybrać decydując się na wakacje?

Jeżeli już decyzja co do wyjazdu zostanie podjęta, warto poświęcić chwilę na wybór touroperatora. Warto zacząć od spojrzenia na aktualny ranking. Takie oficjalne zestawienie jest publikowane co roku i informuje o sytuacji finansowej każdego biura. Najbezpieczniejszy będzie wyjazd z organizatorem o stabilnej pozycji. Dobrze jest porównać różne oferty. Bywa, że kilka biur oferuje ten sam hotel, a różnica w kosztach jest znacząca.

Ważnym aspektem jest też obecność na rynku. Im dłuższa, tym większe doświadczenie. Czy lepiej jechać z mniejszym, czy z większym organizatorem? Duże biuro to szeroki wybór kierunków, ale też nastawienie na masowego klienta. Mali organizatorzy często specjalizują się w konkretnych kierunkach, na przykład organizują wyjazdy tylko do Grecji lub Turcji. Takie wakacje będą na pewno bardziej kameralne, ale należy się liczyć z wąskim wyborem destynacji.

Warto też dopytać o ewentualną pomoc na miejscu. Wszyscy turyści otrzymują na miejscu numer telefonu alarmowego. W przypadku niektórych organizatorów jest to telefon bezpośrednio do rezydenta. Ale nie wszędzie klient otrzyma taki bezpośredni kontakt. W niektórych biurach trzeba skontaktować się ze specjalną infolinią i dopiero później sprawa jest przekazywana miejscowemu przedstawicielowi. Jeżeli opieka rezydenta jest dla wyjeżdżającego ważna, na przykład z powodu nieznajomości języka, warto zwrócić na to uwagę.

O czym pamiętać, żeby mieć udane wakacje?

Jeżeli decyzja dotycząca kierunku i biura zostanie podjęta, przede wszystkim szczegółowo zapoznać się z ofertą. Na wielu portalach udostępnione są amatorskie zdjęcia hotelu robione przez turystów. Dobrze jest ich poszukać, bo oddają one realny wygląd obiektu. Warto też zadać kilka pytań. Czy widok na morze będzie frontowy, czy boczny? Czy w pokoju trzyosobowym są trzy łóżka, czy dwa łóżka i dostawka? Czy na miejscu jest polskojęzyczny rezydent? Przed zawarciem umowy należy też dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa oraz z Warunkami Ubezpieczenia. Dzięki temu uniknie się przykrych niespodzianek.

Wyjazd na wakacje to często zasłużony odpoczynek i chwila relaksu. Żeby był on niezapomniany, dobrze jest dokładnie wybrać biuro podróży i szczegółowo zapoznać się z ofertą. W ten sposób uniknie się przykrych niespodzianek i z przyjemnością będzie się wspominać piękne chwile.

Redakcja smoczajama.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *