Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki: na co zwrócić uwagę?

21 listopada 2020 Zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki: na co zwrócić uwagę?


Jego charakterystyczna sylwetka skutecznie przyciąga uwagę, a pełna tajemnic historia zachęca do zwiedzania. Pałac Kultury i Nauki wciąż robi wrażenie swą potęgą, choć wokół niego niczym grzyby po deszczu wyrastają nowoczesne wieżowce. Dlaczego warto zwiedzić tę budowlę?

PKiN: co warto wiedzieć?

Pałac Kultury i Nauki powstał w latach 50-tych XX wieku, kiedy to Warszawa powoli dźwigała się z gruzów po wojennych zniszczeniach. Wzniesiony jako „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”, szybko stał się jednym z najsłynniejszych przykładów sztuki socrealistycznej w Europie. Pałac ten osiąga aż 237 metrów wysokości, co wciąż robi wrażenie, a w jego murach mieści się wiele instytucji kultury i nauki. Do pałacu przylega też słynna Sala Kongresowa, znana jako miejsce wielu ważnych wydarzeń oraz koncertów. Pałac służy też turystom, którzy chętnie zaglądają na tutejszy taras widokowy oraz zwiedzają mieszczące się w jego murach muzea.

Zwiedzanie najwyższego zabytku w Polsce

Socrealistyczna bryła, potężne rzeźby stworzone w typowym dla sztuki radzieckiej stylu, potężna sylwetka i piękne wnętrza – tak można w skrócie określić warszawski Palac Kultury Zwiedzanie tej budowli może się dla wielu osób okazać wyjątkową przygodą, szczególnie w chwili, gdy skupi się na dziejach tego obiektu. Obowiązkowym punktem w programie zwiedzania Pałacu Kultury i Nauki jest wizyta na tarasie widokowym, urządzonym na 30. piętrze. Z tego miejsca można podziwiać nie tylko rejon Placu Defilad i dworca kolejowego, ale i pobliską Starówkę. Widok zapiera dech, podobnie jak jazda windą.

Co jeszcze warto zobaczyć w pałacu? Dla miłośników kina nie lada gratką będzie wizyta w Kinotece, z kolei dla amatorów nauki ważnym miejscem będzie Narodowe Muzeum Techniki. Można tu zdobyć sporo ciekawych wiadomości na temat informatyki, poznać dzieje transportu, górnictwa i hutnictwa. Sporo miejsca poświecono tu również dawnym komputerom, które mogą zaskoczyć swymi rozmiarami oraz możliwościami. Inną, bardzo ważną placówką, jest Muzeum Ewolucji PAN. Kto postanowi je odwiedzić, ten będzie mógł zdobyć sporo cennych wiadomości na temat dinozaurów oraz ewolucji gadów, sporo uwagi poświęcono tu również pradziejom człowieka. A dla tych, którzy będą chcieli odetchnąć od wiedzy, godną polecenia ciekawostką będzie Muzeum Domków dla Lalek.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie to ciekawa budowla, która może zaskoczyć nas swą potęgą oraz kontrastami. To świetny punkt na historyczną i nowoczesną część Warszawy, to również dom dla wielu kotów oraz wędrownych sokołów. To również jeden z warszawskich symboli, które z pewnością zasługują na uwagę.

Redakcja smoczajama.com.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróże stają się niezapomnianymi przygodami, a każdy urlop jest szansą na odkrycie nowych pasji! Jesteśmy zespołem entuzjastów życia, którzy kochają podróże, aktywny styl życia i poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a relaksem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

artykuły kempingowe
tarnica bieszczady
Co warto zobaczyć w Karpaczu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Co warto zobaczyć w Karpaczu