Ostatnie wolne miejsca, czyli Last Minute na wymarzony urlop

Egzotyczna wycieczka za pół ceny to zdecydowanie łakomy kąsek. Kto nie ma obaw przed wykupieniem wycieczki dzień przed wylotem, dla tego ostatnie wolne miejsca w biurach podróży są idealnym sposobem na spędzenie wyjątkowego urlopu. Jednak gdy trafimy na taką okazję, nie możemy długo czekać, najczęściej trzeba zdecydować w ciągu kilku minut.

Wsiąść do pociągu byle jakiego…

Nie o pociąg jednak najczęściej chodzi, ale właśnie o przelot samochodem i o egzotyczny cel podróży. Oferty Last Minute pojawiają się najwcześniej miesiąc przed planowaną wycieczką, ale najwięcej i najbardziej atrakcyjnych okazji trafimy klika dni przed, a czasem nawet w tym samym dniu. Nie możemy wtedy zbyt długo czekać z decyzją, bo po pierwsze takie oferty znikają jednym kliknięciem czasem w kilka sekund, a po drugie, nawet jeśli wiszą nieco dłużej i czekają na szczęśliwca, to przecież szybko tracą termin ważności i powtórnie się nie pojawią. Ostatnie wolne miejsca żądzą się więc zasadą „kto pierwszy ten lepszy” oraz „kto nie ryzykuje ten nie ma”, a cel podróży i samolot, jakim polecimy wybiera się w kilka minut, a może nawet sekund.

Skąd biorą się oferty Last Minute?

Biura podróży generują takie okazyjne i tanie wycieczki, gdy zbliża się termin wylotu, a pozostały jeszcze wolne miejsca w samolocie oraz hotelach. Jeśli te miejsca nie zostaną sprzedane, to całkowicie przepadną i nie będzie już możliwe odzyskanie kosztów, jakie poniosła firma. Dlatego dużo bardziej opłacalne jest sprzedanie ich znacznie taniej, bo biuro podróży nie traci, a klient zyskuje wymarzoną wycieczkę. Niestety najczęściej nie mamy możliwości wyboru miejsca, tylko bierzemy, co się trafia. Jeśli więc nie zależy nam na jakimś określonym miejscu, a jedynie marzymy o wyjątkowym urlopie, to Last Minute jest idealnym sposobem na wakacje.

Oferty Last Minute – gdzie je znajdziemy?

Ostatnie wolne miejsca ogłaszają biura podróży przede wszystkim na swoich stronach, ale równie szybko pojawiają się one na specjalnych portalach z takimi ofertami. Trzeba się liczyć z tym, że w całej Polsce znajdują się osoby, które wciąż śledzą takie strony i tylko czekają na wyjątkowa ofertę. Najtrudniej upolować Last Minute w okresie wakacyjnym, kiedy to każdy myśli o urlopie, więc takie oferty zdarzają się bardzo rzadko, a jeżeli już, to często na przykład tylko dla dwóch osób. Warto postawić na przykład na październik, listopad lub marzec czy kwiecień. A biorąc po uwagę, że lecimy wtedy w dość egzotyczne miejsce jak Mauritius, to na pogodę w tym czasie raczej narzekać nie będziemy.

Redakcja smoczajama.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.